Dekorasyon Gelişim Tarihi

Dekorasyon Gelişim Tarihi

Dekorasyon tarihi İç dekorasyon, iç mimari, terbiye ve mobilyalardan oluşan bir binanın iç veya dış mekan süsleme klasik kültürler, dekoratif sanatı özenli iç mekanlar oluşturmak için mimarlar kullandılar ve daha sonraki zamanlarda kapsamlı bir şekilde kopyalanan formlardan geliştirilmesinde etkin rol oynadı. Dekorasyon Tarihi orta çağın ilk dönemlerinde Avrupa’da İslam İslamı ve Bizans İmparatorluğu dışında birkaç […]

Dekorasyon tarihi

İç dekorasyon, iç mimari, terbiye ve mobilyalardan oluşan bir binanın iç veya dış mekan süsleme klasik kültürler, dekoratif sanatı özenli iç mekanlar oluşturmak için mimarlar kullandılar ve daha sonraki zamanlarda kapsamlı bir şekilde kopyalanan formlardan geliştirilmesinde etkin rol oynadı. Dekorasyon Tarihi orta çağın ilk dönemlerinde Avrupa’da İslam İslamı ve Bizans İmparatorluğu dışında birkaç önemli iç mekan tasarlanmıştır. Basit hareketli ve asılı nesneler kalelerin başlıca mobilyalarıydı. Orta Çağ’ın sonlarında sanatsal kaynaklar, kiliselerin ve kamu binalarının süslemesine ayrılmıştır.

Yerleşik hayatın koşulları ile Rönesans İtalya, Yunan ve Roma stillerinden etkilenerek ihtişam ve ihtişamın iç mekanlarını geliştirdi; Papa ve soylular, önde gelen sanatçıları saraylarını ve villalarını süslemek için kullanıyorlardı. İtalyan formları diğer ülkelere yayılmıştır. İspanyol iç mekanlar zengin renk, süslü mobilyalar, dekore edilmiş deri ve güzel tekstiller sergiliyor. Fransa, egemenlerle değişen stilleri belirlemede öncü bir liderdi. Louis dönemi stilleri , régence tarzı , Directoire tarzı ve Empire stili özellikle etkileyiciydi . İngiltere, özellikle Elizabeth tarzını , Jacobe tarzını geliştirdi ve Gürcü tarzı; gibi 18. yüzyıl stilleri, Chippendale , Sheraton ve Hepplewhite gibi mobilya tasarımcılarının isimleriyle bilinir . Robert , iç ve dış mimari, mobilya ve aksesuarları birbiriyle ilişkilendirendi.

Amerika’daki yerleşimciler yerli ağaçların, ev sünger kumaşlarının ve kalaylı sade ev yapımı mobilyalar kullandılar. Erken Sömürge olarak bilinen stil, Amerikan iç mekanlarının yeniden yapılması için tekrar canlandırıldı. Resmi Geç Sömürge dönemi, değiştirilmiş Gürcü konaklarını ve İngilizce tipi cilalı maun mobilya kullanmıştır. Pennsylvania Avrupalı ​​taş stillerine dayanan Alman dekorasyonu da çoğaltılıyor.

19. yüz yıl eski işçilik standartlarından ayrılmakla işaretlenmiştir; Makine yapımı mobilyalar büyüyen orta sınıfın gereksinimlerini karşılamıştır. Yüzyılın ikinci yarısında William Morris ve Raffa Pre-Prevalents , yurtdışına yayılan bir sanat ve zanaat hareketi başlattı ve süslü Viktorya dönemi dekorasyonuna tepki yarattı. Daha önceki dönem tarzlarının canlandırılması, yerel eyaletin üsluplarının eş zamanlı olarak geliştirilmesi ve yeni modern bir stil oluşturma girişimi ile sonuçlandı.

Çağdaş stiller uluslararası niteliktedir. Tasarımcılar ve üreticiler, küçük odalar için ölçeklendirilmiş düşük maliyetli mobilyalar üretmek için işbirliği yapıyor ve bakım kolaylığı ve fonksiyonelliği birleştiriyor. Duvar alanının maksimum kullanımına izin veren üniteler, esnek kombinasyonlara izin vermek için modüler bir sistem üzerinde tasarlanmıştır. Sentetik malzemeler kullanılıyor ve metaller ve cam gibi malzemeler yeni kullanım alanlarına giriyor. Aydınlatma vurgulanır ve düzenleme ölçek, denge, konfor, desen ve renk arasındaki korelasyona dayanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bot Kontrolü cevabı Rakamla Yazınız *

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim