Excel Visual Basic Şifre Koyma

Excel Visual Basic Şifre Koyma

Excel Visual Basic Şifre Koyma Daha önceki anlatımlarımız da Excel sayfasına açılış ve düzenleme şifresini koymayı anlatmıştık. Şimdi ise siz sevgili cevizpaylas.com bilgi arayanlara Visual Basic şifre koymayı anlatacağım. Excel Visual Basic Şifre Koyma Resimli açık anlatım anlamayan kalamasın. Excel programlarımızı bir bin zahmetle hazırlamış olduğumuz yazılımları korumak değiştirilmesine engel olmak için açılış şifresi koyarak […]

Excel Visual Basic Şifre Koyma

Daha önceki anlatımlarımız da Excel sayfasına açılış ve düzenleme şifresini koymayı anlatmıştık. Şimdi ise siz sevgili cevizpaylas.com bilgi arayanlara Visual Basic şifre koymayı anlatacağım.

Excel Visual Basic Şifre Koyma Resimli açık anlatım anlamayan kalamasın.

Excel programlarımızı bir bin zahmetle hazırlamış olduğumuz yazılımları korumak değiştirilmesine engel olmak için açılış şifresi koyarak programlarımızın makrolarımızın bozulmasına engel olmak için bu işlemi yapıyoruz.

Tüm anlatım cevizpaylas.com ait olup kaynak gösterilerek paylaşılması dahi yasaktır.

Bu hatırlatmadan sonra

Hadi Başlayalım;

Öncelikle Excel programımızı açalım.

Çalışma sayfamızın üstüne sağ tıklayıp. “Kod Görüntüle”  Tıklıyoruz. Alttaki Resme Bakın

VB Sayfamız açılacak. Üst menülerden  “Tools” menüsü daha sonra “VPA Project Properties” Tıklıyoruz. Alttaki Resmi inceleyin.

Açılan yeni sayfamızdan “Protection” sekmesine tıklıyoruz. “Password” ve “Confirm Password” olmak üzere iki kutumuz var. Bu alanlardan Password kısmına şifremizi belirliyoruz. Confirm Password bölümüne şifremizi tekrar yazmamızı istiyor. Şifremizi tekrar yazıyor “Tamam” tıklıyoruz.

Detaylar Aşağıdaki resimde;

Programımızı Kaydet diyerek kapatalım. Şimdi programı tekrar açalım ve Birinci resimdeki işlemleri yapalım. Sonuç aşağıdaki resimde Gördüğünüz gibi sizden şifre istemektedir.

Başka anlatımlarda buluşmak dileği ile Hoşça kalın!

Soru ve görüşlerinizi yorum bırakarak bizleri iletebilirsiniz.

Allaha Emanet olun.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bot Kontrolü cevabı Rakamla Yazınız *

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim